Share:
 

Season Fixture

Season 
Grade 
Date/time Home Team   Away Team Venue MS Full
Results
Round 1
5 Oct 19 12:00PM, 12 Oct 19 12:00PM Doutta Stars   def   Keilor Buckley Park (South Oval 1) Official result
5 Oct 19 12:00PM, 12 Oct 19 1:00PM Yarraville Club   def   Strathmore Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Official result
5 Oct 19 12:00PM, 12 Oct 19 1:00PM Haig Fawkner   def   Druids Charles Mutton Reserve (Oval 2 (West)) Official result
5 Oct 19 1:00PM, 12 Oct 19 1:00PM St Albans   def   Sunshine United Kings Park Official result
Round 2
19 Oct 19 1:00PM Sunshine United   drew   Doutta Stars Selwyn Park Final result entered and confirmed
19 Oct 19 1:00PM Haig Fawkner   drew   Strathmore Charles Mutton Reserve (Oval 2 (West)) Final result entered and confirmed
19 Oct 19 1:00PM Keilor   drew   St Albans Joe Brown Recreation Reserve (Turf) Final result entered and confirmed
19 Oct 19 1:00PM Yarraville Club   drew   Druids Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval) Final result entered and confirmed
Round 3
26 Oct 19 1:00PM Doutta Stars   v   Druids Buckley Park (South Oval 1)  
26 Oct 19 1:00PM Keilor   v   Haig Fawkner Joe Brown Recreation Reserve (Turf)  
26 Oct 19 1:00PM St Albans   v   Yarraville Club Kings Park  
26 Oct 19 1:00PM Strathmore   v   Sunshine United Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval)  
Round 4
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM Keilor   v   Yarraville Club Joe Brown Recreation Reserve (Turf)  
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM Sunshine United   v   Haig Fawkner Selwyn Park  
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM St Albans   v   Druids Kings Park  
2 Nov 19 1:00PM, 9 Nov 19 1:00PM Strathmore   v   Doutta Stars Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval)  
Round 5
10 Nov 19 12:00PM Doutta Stars   v   Yarraville Club Buckley Park (South Oval 1)  
10 Nov 19 12:00PM St Albans   v   Haig Fawkner Kings Park  
10 Nov 19 12:00PM Druids   v   Strathmore Kevin Shorten Reserve (Shorten Reserve)  
10 Nov 19 12:00PM Sunshine United   v   Keilor Selwyn Park  
Round 6
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM St Albans   v   Doutta Stars Kings Park  
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Yarraville Club   v   Haig Fawkner Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval)  
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Strathmore   v   Keilor Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval)  
16 Nov 19 1:00PM, 23 Nov 19 1:00PM Druids   v   Sunshine United Kevin Shorten Reserve (Shorten Reserve)  
Round 7
30 Nov 19 1:00PM Yarraville Club   v   Sunshine United Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval)  
30 Nov 19 1:00PM Strathmore   v   St Albans Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval)  
30 Nov 19 1:00PM Haig Fawkner   v   Doutta Stars Charles Mutton Reserve (Oval 2 (West))  
30 Nov 19 1:00PM Druids   v   Keilor Kevin Shorten Reserve (Shorten Reserve)  
Round 8
7 Dec 19 1:00PM Doutta Stars   v   St Albans Buckley Park (South Oval 1)  
7 Dec 19 1:00PM Haig Fawkner   v   Yarraville Club Charles Mutton Reserve (Oval 2 (West))  
7 Dec 19 1:00PM Sunshine United   v   Druids Selwyn Park  
7 Dec 19 1:00PM Keilor   v   Strathmore Joe Brown Recreation Reserve (Turf)  
Round 9
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Strathmore   v   Druids Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval)  
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Yarraville Club   v   Doutta Stars Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval)  
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Keilor   v   Sunshine United Joe Brown Recreation Reserve (Turf)  
14 Dec 19 1:00PM, 21 Dec 19 1:00PM Haig Fawkner   v   St Albans Charles Mutton Reserve (Oval 2 (West))  
Round 10
11 Jan 20 1:00PM Strathmore   v   Yarraville Club Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval)  
11 Jan 20 1:00PM Keilor   v   Doutta Stars Joe Brown Recreation Reserve (Turf)  
11 Jan 20 1:00PM Sunshine United   v   St Albans Selwyn Park  
11 Jan 20 1:00PM Druids   v   Haig Fawkner Kevin Shorten Reserve (Shorten Reserve)  
Round 11
18 Jan 20 1:00PM Doutta Stars   v   Strathmore Buckley Park (South Oval 1)  
18 Jan 20 1:00PM Yarraville Club   v   Keilor Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval)  
18 Jan 20 1:00PM Druids   v   St Albans Kevin Shorten Reserve (Shorten Reserve)  
18 Jan 20 1:00PM Haig Fawkner   v   Sunshine United Charles Mutton Reserve (Oval 2 (West))  
Round 12
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM Doutta Stars   v   Sunshine United Buckley Park (South Oval 1)  
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM St Albans   v   Keilor Kings Park  
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM Strathmore   v   Haig Fawkner Lebanon Reserve (The Syd McGain Oval)  
25 Jan 20 1:00PM, 1 Feb 20 1:00PM Druids   v   Yarraville Club Kevin Shorten Reserve (Shorten Reserve)  
Round 13
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM Druids   v   Doutta Stars Kevin Shorten Reserve (Shorten Reserve)  
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM Yarraville Club   v   St Albans Hansen Reserve (West Footscray) (Oval 1 - Walker Oval)  
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM Haig Fawkner   v   Keilor Charles Mutton Reserve (Oval 2 (West))  
8 Feb 20 1:00PM, 15 Feb 20 1:00PM Sunshine United   v   Strathmore Selwyn Park  
Round 14
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM Doutta Stars   v   Haig Fawkner Buckley Park (South Oval 1)  
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM St Albans   v   Strathmore Kings Park  
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM Sunshine United   v   Yarraville Club Selwyn Park  
22 Feb 20 1:00PM, 29 Feb 20 1:00PM Keilor   v   Druids Joe Brown Recreation Reserve (Turf)  
SEMI FINALS
7 Mar 20, 8 Mar 20 TBD v TBD  
7 Mar 20, 8 Mar 20 TBD v TBD  
FINAL
14 Mar 20, 15 Mar 20, 21 Mar 20, 22 Mar 20 TBD v TBD  

Fixture Last updated: 18 Oct 19 4:44PM (local time)

Match status (MS)
Match status Progress result entered
Match status Final result entered, unconfirmed
Match status Result in dispute
Match status Final result entered and confirmed
Match status Official result
Matches in red have been copied from another grade as part of a re-grading process. In this case the match will link to the original grade.